NICHIA Presents High Power 1800K LED as The Only Real Alternative to High Pressure Sodium Lamps 06.09.2021

NICHIA Yüksek Basınçlı Sodyum Lambalarına Tek Gerçek Alternatif Olarak Yüksek Güçlü 1800K LED’i Sunar

Günümüzde hala sokak ve tünel aydınlatmalarında, park alanlarında, dış mekân aydınlatmalarında kullanılmaya devam eden HPS lamba kullanımını kademeli olarak kaldırmaya yönelik küresel çabalar, HPS lambanın sahip olduğu rengin alternatifi olmadığı için bir dirençle karşılaşmaktaydı. NICHIA HPS’nin sahip olduğu bu nostaljik aydınlatmaya gerçek bir alternatif üreterek bu sorunu ortadan kaldırıyor. 
NICHIA, endüstrinin Yüksek Basınçlı Sodyum Buharlı Lambalarına (HPS) tek gerçek alternatif olarak yüksek güçlü 219F Serisi 1800K LED’i sunar.  
 

Resim 1: Yüksek Basınçlı Sodyum lambaların sunduğu Nostaljik Manzara

Mevcut LED çözümlerinin, halihazırda HPS kullanılan uygulamalar tarafından talep edilen ışık profilini karşılayamaması nedeniyle HPS, Minamata Merkür Sözleşmesi kapsamında yasaklı ürünler listesinden muaf kalmıştır. NICHIA, HPS ile ilişkilendirilen düşük renk sıcaklığında; sokak ve alan aydınlatmaları ile diğer dış mekân aydınlatma uygulamaları için de gerekli şartları sağlayan 1800K/70CRI 219F Power LED’i geliştirdi.
   

Resim 2: Emisyon renginin karşılaştırılması

NICHIA’nın bu yeni teknolojisi HPS ile renk uyumuna ek olarak birçok fayda sağlamaktadır. 219F’nin renksel geriverim indeksi (CRI) HPS’den çok daha yüksektir. NICHIA HPS’de 20-30 olan bu endeksi 70CRI üzerine çıkararak gerçek renkli bir manzara oluşturur, nostaljik ve zarif atmosferi korurken daha rahat ve parlak bir aydınlatma sağlar. Ayrıca 219F, HPS’nin ortalama 24.000 saat olan kullanım ömrünün iki katından fazla, 60.000 saate kadar çalışma sağlayabilir. HPS lambalar özel balastlarla dim edilebilse bile bunun sonucunda renk kayması ve ışık veriminin düşmesi gibi olumsuz etkiler ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra LED’ler anlık açma/kapama, çıkış modülasyonu ve karartma kontrollerine izin vermektedir. 
NICHIA, 1800K 219F serisini HPS değişimi için mükemmel bir öneri olarak sunar ancak 2000K, 2200K ve 2500K 219F Power LED ile de pazarın tüm taleplerini karşılayabilmektedir.